Licensed to Neshaminy Swim Team    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/10/2018 08:54 PM
                            HATY @ CORE - 7/10/2018                            
                             Core vs Haty 7-10-18                              
                              LBSL White Division                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Melanie             13 HATY-MA              1:00.48    1:01.21    5  
  2 Kopylova, Anastasia       13 CORE-MA              1:05.32    1:04.73    3  
  3 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA              1:09.96    1:09.70    1  
 -- Alexandrenko, Katie       13 CORE-MA              1:08.04        SCR  
 
Event 2  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stay, Lachlan             14 CORE-MA                55.11      56.18    5  
  2 Strokachenko, David       13 CORE-MA              1:05.96    1:06.25    3  
  3 Pashkov, Boris            13 HATY-MA                   NT    1:09.06    1  
 -- Holland, Andrew           13 HATY-MA                   NT   X1:19.06  
 
Event 3  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, Grace              15 HATY-MA                   NT    1:01.48    5  
  2 Hwan, Abby                16 HATY-MA              1:04.25    1:04.21    3  
  3 Alexandrenko, Katie       13 CORE-MA              1:08.04    1:05.28    1  
 
Event 4  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elliot, Chris             17 CORE-MA                55.06      54.86    5  
  2 Gutman, Daniel            16 CORE-MA                55.01      55.36    3  
  3 Patel, Aryan              13 HATY-MA              1:05.78    1:06.67    1  
  4 Shklovsky, David          16 CORE-MA              1:07.63   x1:10.65  
 
Event 5  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              1:41.22    1:44.28    5  
     1) Gujare, Sara W8                 2) Maxwell, James M7              
     3) Hornby, Avery W7                4) Malycheva, Michael M8          
 
Event 6  Mixed 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              1:16.37    1:17.06    5  
     1) Jerardi, Lily W9                2) Fields, Whitney W10            
     3) Luddecke, Megan W10             4) Buczko, Allison W10            
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'B'                   NT    1:22.74    3  
     1) Savadove, Kou W10               2) Maxwell, Gracie W9             
     3) Patel, Aryana W9                4) Garcia, Carolina W9            
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    1:24.32    1  
     1) Hicks, Morgan W10               2) Chernikh, Sergey M7            
     3) McKenna, Gianlucca M10          4) Gardyan, Meghan W10            
 
Event 7  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              2:28.19    2:25.24    5  
     1) Kelly, Sean M12                 2) Rudden, Courtney W12           
     3) McDonnell, Owen M12             4) Hornby, Addison W11            
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'B'                   NT    2:37.57    3  
     1) Holland, Genevieve W11          2) Hwan, Zachary M11              
     3) Dudek, Nina W12                 4) Brown, Kadden M12              
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    2:37.68    1  
     1) Taylor, Bryn W11                2) Powell, Lacey W12              
     3) Akmalov, Umid M12               4) Burtnyk, Andrew M12            
 
Event 8  Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    2:17.76    5  
     1) Nevrotski, Adam M14             2) Rokuskie, Andrew M14           
     3) Muhlig, Meagan W14              4) Kopylova, Anastasia W13        
  2 Neshaminy Core-MA  'B'                                 NT    2:42.82    3  
     1) Rose, Jonathan M14              2) Czarnecki, Caitlyn W13         
     3) Fern, Emilie W13                4) Strokachenko, David M13        
 
Event 9  Mixed 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              2:05.75    1:32.46    5  
     1) Dudek, Grace W15                2) Hwan, Abby W16                 
     3) Palau, Ian M18                  4) Spellman, Kelley W16           
 -- Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT         DQ  
      Not enough swimmers
     1) Mosco, Isabella W16             2) Fern, Madeline W17             
     3) Ho, Jeremy M15                  4) Hrytskiv, Vasyl M17            
 
Event 10B  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luddecke, Jared            6 HATY-MA                22.39      23.32  
 
Event 10G  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Withers, Amelia            6 HATY-MA                29.52      34.15  
 -- Mahoney, Caleigh           5 CORE-MA                54.09         DQ  
      Pulling on lane line
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gujare, Sara               8 HATY-MA                18.87      18.01    5  
  2 Holland, Gillian           7 HATY-MA                28.00      25.86    3  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxwell, James             7 HATY-MA                19.85      19.50    5  
  2 Kavitsky, Sy               8 CORE-MA                19.46      20.81    3  
  3 Joudenko, Emmanuel         7 CORE-MA                23.93      22.93    1  
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fields, Whitney           10 HATY-MA                33.53      33.03    5  
  2 Hicks, Morgan             10 CORE-MA                33.30      34.87    3  
  3 Jerardi, Lily              9 HATY-MA                34.56      37.10    1  
  4 Garcia, Carolina           9 HATY-MA                39.98     x40.41  
  5 Gardyan, Meghan           10 CORE-MA                46.17      44.72  
  6 Mckenna, Julia             9 CORE-MA                56.77     x51.28  
 -- Savadove, Kou             10 HATY-MA                   NT     X38.51  
 -- Schmidt, Zoe               9 HATY-MA                42.53     X42.68  
 -- Forster, Lilly            10 HATY-MA                49.95     X50.53  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chernikh, Sergey           7 CORE-MA                36.72      37.08    5  
  2 Cremen, Aidan              9 HATY-MA                44.50      40.85    3  
  3 McDonnell, Declan         10 HATY-MA                42.28      44.04    1  
  4 Michalski, William         9 HATY-MA                54.81     x46.51  
  5 DiGregorio, Jonah          8 CORE-MA              1:14.96    1:03.24  
 -- Henshaw, Griffin          10 HATY-MA                   NT     X41.76  
 -- Auspitz, Jacob            10 HATY-MA                43.03     X49.69  
 -- Carroll, Matthew           9 HATY-MA              1:01.79   X1:00.85  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudden, Courtney          12 HATY-MA                30.00      29.66    5  
  2 Hornby, Addison           11 HATY-MA                32.25      33.40    3  
  3 Powell, Lacey             12 CORE-MA                36.21      35.78    1  
  4 Holland, Genevieve        11 HATY-MA                37.51     x38.15  
 -- Haber, Carlie             12 HATY-MA                   NT     X33.85  
 -- Santiago, Leilani         11 HATY-MA                46.98     X48.51  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sean               12 HATY-MA                31.10      30.07    5  
  2 Akmalov, Umid             12 CORE-MA                32.36      33.18    3  
  3 Brown, Kadden             12 HATY-MA                33.91      33.75    1  
  4 Carroll, Christopher      12 HATY-MA                34.09     x34.43  
  5 DeAngelis, Brandino       12 CORE-MA                35.42      34.72  
  6 Burtnyk, Andrew           12 CORE-MA                37.77     x37.78  
 -- McKenna, Domenic          12 CORE-MA                38.79     X35.17  
 -- Hwan, Zachary             11 HATY-MA                36.90     X35.78  
 -- Spear, Paul               12 HATY-MA                35.72     X36.74  
 -- Gardyan, Andrew           11 CORE-MA                41.36     X38.71  
 -- Cremen, Joseph            12 HATY-MA                36.01     X39.59  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Melanie             13 HATY-MA                27.82      28.31    5  
  2 Fern, Emilie              13 CORE-MA                   NT      29.12    3  
  3 McKenna, Christiana       13 CORE-MA                34.47      34.26    1  
 -- Alexandrenko, Katie       13 CORE-MA                30.23         DQ  
      No touch on turn
 -- Kopylova, Anastasia       13 CORE-MA                30.42        SCR  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stay, Lachlan             14 CORE-MA                25.79      24.91    5  
  2 Nevrotski, Adam           14 CORE-MA                27.76      27.90    3  
  3 Patel, Aryan              13 HATY-MA                28.37      29.08    1  
  4 Strokachenko, David       13 CORE-MA                29.13     x29.87  
 -- Savadove, Kai             13 HATY-MA                29.91     X31.46  
 -- Pashkov, Boris            13 HATY-MA                31.47     X32.48  
 
Event 19  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, Grace              15 HATY-MA                   NT      28.16    5  
  2 Fern, Madeline            17 CORE-MA                30.59      30.12    3  
  3 Spellman, Kelley          16 HATY-MA                   NT      30.72    1  
 
Event 20  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hrytskiv, Vasyl           17 CORE-MA                24.24      24.52    5  
  2 Ho, Jeremy                15 CORE-MA                25.62      25.71    3  
  3 Palau, Ian                18 HATY-MA                24.06      26.43    1  
  4 Alfrey, Matthew           18 CORE-MA                26.56     x28.39  
 
Event 21  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hornby, Avery              7 HATY-MA                30.22      32.31    5  
 -- Withers, Amelia            6 HATY-MA                45.30        XDQ  
      Scissors kick
 -- Holland, Gillian           7 HATY-MA                34.66        XDQ  
      Scissors kick
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chernikh, Sergey           7 CORE-MA                21.59      21.96    5  
  2 Malycheva, Michael         8 HATY-MA                   NT      31.49    3  
  3 Luddecke, Jared            6 HATY-MA                36.75      32.63    1  
 
Event 23  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fields, Whitney           10 HATY-MA                20.82      21.10    5  
  2 Maxwell, Gracie            9 HATY-MA                22.12      21.81    3  
  3 Schmidt, Zoe               9 HATY-MA                25.91     x25.72  
  4 Gardyan, Meghan           10 CORE-MA                33.72      32.97    1  
 -- Buczko, Allison           10 HATY-MA                23.12     X22.12  
 -- Patel, Aryana              9 HATY-MA                24.62     X26.96  
 -- Mckenna, Julia             9 CORE-MA                30.26         DQ  
      Scissors kick
 
Event 24  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cremen, Aidan              9 HATY-MA                23.95      24.03    5  
  2 McKenna, Gianlucca        10 CORE-MA                26.13      24.43    3  
  3 Dinh, Dylan                9 HATY-MA                24.62      26.90    1  
  4 Henshaw, Griffin          10 HATY-MA                   NT     x29.76  
 -- Michalski, William         9 HATY-MA                29.53     X26.88  
 -- Auspitz, Jacob            10 HATY-MA                32.98     X34.15  
 -- Carroll, Matthew           9 HATY-MA                32.86        XDQ  
      Alternating Kick
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudden, Courtney          12 HATY-MA                42.60      42.87    5  
  2 Hornby, Addison           11 HATY-MA                44.69      44.54    3  
  3 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                41.77      44.65    1  
  4 Dudek, Nina               12 HATY-MA                   NT     x46.85  
 -- Haber, Carlie             12 HATY-MA                   NT     X45.75  
 -- Santiago, Leilani         11 HATY-MA              1:06.66   X1:10.70  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonnell, Owen           12 HATY-MA                45.38      45.80    5  
  2 Hwan, Zachary             11 HATY-MA                46.40      47.21    3  
  3 DeAngelis, Brandino       12 CORE-MA                43.76      47.74    1  
  4 Cremen, Joseph            12 HATY-MA                49.85     x54.81  
  5 Gardyan, Andrew           11 CORE-MA                58.08      57.37  
 -- McKenna, Domenic          12 CORE-MA                   NT         DQ  
      One hand touch
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Melanie             13 HATY-MA              1:19.68    1:20.98    5  
  2 Kopylova, Anastasia       13 CORE-MA                   NT    1:29.18    3  
  3 Alexandrenko, Katie       13 CORE-MA              1:36.18    1:32.46    1  
  4 Powell, Raine             14 CORE-MA              1:54.75   x2:12.38  
 -- Fern, Emilie              13 CORE-MA                   NT        SCR  
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rokuskie, Andrew          14 CORE-MA              1:13.66    1:13.53    5  
  2 Savadove, Kai             13 HATY-MA              1:27.35    1:31.43    3  
  3 Rose, Jonathan            14 CORE-MA              1:38.58    1:35.90    1  
  4 Holland, Andrew           13 HATY-MA              1:51.99    1:47.23  
 
Event 29  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hwan, Abby                16 HATY-MA              1:21.86    1:19.90    5  
  2 Spellman, Kelley          16 HATY-MA                   NT    1:27.87    3  
  3 Fern, Madeline            17 CORE-MA              1:38.52    1:36.70    1  
 
Event 30  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palau, Ian                18 HATY-MA              1:06.91    1:08.02    5  
  2 Ho, Jeremy                15 CORE-MA              1:15.22    1:11.28    3  
  3 Elliot, Chris             17 CORE-MA              1:26.68    1:18.91    1  
  4 Alfrey, Matthew           18 CORE-MA              1:17.72   x1:24.40  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gujare, Sara               8 HATY-MA                23.13      23.28    5  
  2 Hornby, Avery              7 HATY-MA                   NT      24.25    3  
  3 Withers, Amelia            6 HATY-MA                30.98     x34.78  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxwell, James             7 HATY-MA                23.87      25.27    5  
  2 Kavitsky, Sy               8 CORE-MA                26.41      25.59    3  
  3 Luddecke, Jared            6 HATY-MA                28.10      26.87    1  
 -- Joudenko, Emmanuel         7 CORE-MA                25.78         DQ  
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Chernikh, Sergey           7 CORE-MA                21.63        SCR  
 -- DiGregorio, Jonah          8 CORE-MA                30.82        SCR  
 
Event 33  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luddecke, Megan           10 HATY-MA                17.39      18.40    5  
  2 Savadove, Kou             10 HATY-MA                19.94      19.52    3  
  3 Jerardi, Lily              9 HATY-MA                18.94     x20.18  
  4 Hicks, Morgan             10 CORE-MA                20.45      20.69    1  
  5 Mckenna, Julia             9 CORE-MA                   NT      26.96  
 -- Schmidt, Zoe               9 HATY-MA                22.82     X22.04  
 -- Garcia, Carolina           9 HATY-MA                21.96     X25.20  
 -- Forster, Lilly            10 HATY-MA                27.70     X29.53  
 
Event 34  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chernikh, Sergey           7 CORE-MA                21.63      21.46    5  
  2 Dinh, Dylan                9 HATY-MA                22.38      21.83    3  
  3 Cremen, Aidan              9 HATY-MA                24.64      23.52    1  
  4 McDonnell, Declan         10 HATY-MA                23.70     x23.94  
  5 DiGregorio, Jonah          8 CORE-MA                30.82      28.09  
  6 Carroll, Matthew           9 HATY-MA                29.72     x29.93  
 -- Auspitz, Jacob            10 HATY-MA                27.53     X29.84  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudden, Courtney          12 HATY-MA                37.59      36.12    5  
  2 Felix, Jocelyn            11 HATY-MA                40.29      40.93    3  
  3 Powell, Lacey             12 CORE-MA                41.36      42.30    1  
  4 Holland, Genevieve        11 HATY-MA                41.68     x45.41  
 -- Haber, Carlie             12 HATY-MA                   NT     X41.18  
 -- Santiago, Leilani         11 HATY-MA              1:07.30   X1:00.13  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Sean               12 HATY-MA                36.71      36.24    5  
  2 Akmalov, Umid             12 CORE-MA                38.08      37.53    3  
  3 McDonnell, Owen           12 HATY-MA                40.25      40.10    1  
  4 Carroll, Christopher      12 HATY-MA                45.02     x42.43  
  5 DeAngelis, Brandino       12 CORE-MA                44.15      42.78  
  6 Brown, Kadden             12 HATY-MA                41.68     x43.12  
  7 Burtnyk, Andrew           12 CORE-MA                46.01     x46.03  
  8 Cremen, Joseph            12 HATY-MA                51.44     x55.09  
 -- Gardyan, Andrew           11 CORE-MA                50.68     X49.51  
 -- Spear, Paul               12 HATY-MA                47.32     X50.92  
 -- McKenna, Domenic          12 CORE-MA                51.72     X51.38  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muhlig, Meagan            14 CORE-MA              1:15.86    1:17.86    5  
  2 Powell, Raine             14 CORE-MA              1:34.40    1:32.08    3  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stay, Lachlan             14 CORE-MA                   NT    1:03.48    5  
  2 Nevrotski, Adam           14 CORE-MA              1:11.15    1:10.83    3  
  3 Patel, Aryan              13 HATY-MA              1:23.81    1:20.45    1  
 -- Holland, Andrew           13 HATY-MA                   NT         DQ  
      Non-continuous turning action
 -- Pashkov, Boris            13 HATY-MA              1:25.47        XNS  
 -- Rose, Jonathan            14 CORE-MA              1:26.28        SCR  
 
Event 39  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosco, Isabella           16 CORE-MA              1:05.33    1:07.32    5  
  2 Dudek, Grace              15 HATY-MA                   NT    1:09.46    3  
  3 Spellman, Kelley          16 HATY-MA              1:22.37    1:22.39    1  
 
Event 40  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hrytskiv, Vasyl           17 CORE-MA              1:00.88    1:01.64    5  
  2 Gutman, Daniel            16 CORE-MA              1:09.72    1:11.49    3  
  3 Pashkov, Boris            13 HATY-MA              1:25.47    1:19.33    1  
  4 Shklovsky, David          16 CORE-MA              1:25.45   x1:32.90  
 
Event 41  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gujare, Sara               8 HATY-MA                23.00      22.66    5  
  2 Hornby, Avery              7 HATY-MA                25.09      29.37    3  
 -- Holland, Gillian           7 HATY-MA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 
Event 42  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kavitsky, Sy               8 CORE-MA                27.20      27.23    5  
  2 Malycheva, Michael         8 HATY-MA                33.15      30.01    3  
  3 Joudenko, Emmanuel         7 CORE-MA                   NT      31.17    1  
  4 Maxwell, James             7 HATY-MA                32.15      44.35  
 -- DiGregorio, Jonah          8 CORE-MA                   NT        SCR  
 
Event 43  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luddecke, Megan           10 HATY-MA                17.12      17.34    5  
  2 Buczko, Allison           10 HATY-MA                19.14      18.18    3  
  3 Hicks, Morgan             10 CORE-MA                21.33      18.86    1  
  4 Patel, Aryana              9 HATY-MA                18.81     x20.17  
 -- Maxwell, Gracie            9 HATY-MA                20.18     X21.35  
 -- Forster, Lilly            10 HATY-MA                31.72     X28.53  
 
Event 44  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henshaw, Griffin          10 HATY-MA                   NT      23.15    5  
  2 McKenna, Gianlucca        10 CORE-MA                26.95      24.73    3  
  3 Dinh, Dylan                9 HATY-MA                23.91      25.51    1  
 -- Michalski, William         9 HATY-MA                   NT     X28.12  
 -- DiGregorio, Jonah          8 CORE-MA                   NT         DQ  
      Non-simultaneous arms
 -- McDonnell, Declan         10 HATY-MA                27.29         DQ  
      Scissors kick
 
Event 45  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, Nina               12 HATY-MA                   NT      39.24    5  
  2 Hornby, Addison           11 HATY-MA                42.19      40.56    3  
  3 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                44.66      43.09    1  
  4 Felix, Jocelyn            11 HATY-MA                44.75     x43.57  
 
Event 46  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akmalov, Umid             12 CORE-MA                34.72      33.78    5  
  2 McDonnell, Owen           12 HATY-MA                36.63      36.71    3  
  3 Carroll, Christopher      12 HATY-MA                44.67      47.06  
  4 Burtnyk, Andrew           12 CORE-MA                57.20      48.53    1  
  5 Brown, Kadden             12 HATY-MA                   NT     x49.63  
 -- Spear, Paul               12 HATY-MA                53.39     X57.91  
 -- Kelly, Sean               12 HATY-MA                40.80         DQ  
      Alternating Kick
 
Event 47  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muhlig, Meagan            14 CORE-MA                30.98      31.18    5  
  2 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                35.21      33.46    3  
  3 McKenna, Christiana       13 CORE-MA                   NT     x43.75  
 
Event 48  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rokuskie, Andrew          14 CORE-MA                31.37      26.90    5  
  2 Savadove, Kai             13 HATY-MA                   NT      37.87    3  
  3 Rose, Jonathan            14 CORE-MA                   NT      42.12    1  
  4 Holland, Andrew           13 HATY-MA                55.25      56.09  
 -- Stay, Lachlan             14 CORE-MA                   NT        SCR  
 
Event 49  Girls 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosco, Isabella           16 CORE-MA                32.25      30.91    5  
  2 Hwan, Abby                16 HATY-MA                32.07      31.74    3  
 
Event 50  Boys 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palau, Ian                18 HATY-MA                25.85      26.78    5  
  2 Elliot, Chris             17 CORE-MA                28.23      27.83    3  
  3 Alfrey, Matthew           18 CORE-MA                38.23      30.51    1  
  4 Shklovsky, David          16 CORE-MA                42.79     x40.01  
 
Event 51  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              1:42.23    2:00.28    5  
     1) Luddecke, Jared M6              2) Withers, Amelia W6             
     3) Malycheva, Michael M8           4) Holland, Gillian W7            
 
Event 52  Mixed 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              1:08.50    1:07.43    5  
     1) Luddecke, Megan W10             2) Maxwell, Gracie W9             
     3) Fields, Whitney W10             4) Jerardi, Lily W9               
  2 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'B'                   NT    1:18.35    3  
     1) Buczko, Allison W10             2) Schmidt, Zoe W9                
     3) Garcia, Carolina W9             4) Patel, Aryana W9               
  3 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    1:20.18    1  
     1) Mckenna, Julia W9               2) Gardyan, Meghan W10            
     3) McKenna, Gianlucca M10          4) Kavitsky, Sy M8                
  4 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'C'                   NT   x1:20.21  
     1) McDonnell, Declan M10           2) Forster, Lilly W10             
     3) Savadove, Kou W10               4) Cremen, Aidan M9               
 
Event 53  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              2:12.28    2:19.65    5  
     1) Dudek, Nina W12                 2) Hwan, Zachary M11              
     3) Felix, Jocelyn W11              4) Carroll, Christopher M12       
  2 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    2:25.20    3  
     1) Powell, Lacey W12               2) Taylor, Bryn W11               
     3) Gardyan, Andrew M11             4) DeAngelis, Brandino M12        
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'B'                   NT    2:50.54    1  
     1) Holland, Genevieve W11          2) Santiago, Leilani W11          
     3) Spear, Paul M12                 4) Cremen, Joseph M12             
 
Event 54  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    1:46.65    5  
     1) Kopylova, Anastasia W13         2) Muhlig, Meagan W14             
     3) Rokuskie, Andrew M14            4) Stay, Lachlan M14              
  2 Neshaminy Core-MA  'B'                                 NT    2:00.04    3  
     1) Czarnecki, Caitlyn W13          2) Fern, Emilie W13               
     3) Strokachenko, David M13         4) Nevrotski, Adam M14            
  3 Hatboro Area YMCA Hurricanes-MA  'A'              2:07.79    2:01.21    1  
     1) Hwan, Melanie W13               2) Haber, Carlie W12              
     3) Savadove, Kai M13               4) Patel, Aryan M13               
  4 Neshaminy Core-MA  'C'                                 NT   x2:26.81  
     1) McKenna, Christiana W13         2) Powell, Raine W14              
     3) McKenna, Domenic M12            4) Rose, Jonathan M14             
 
Event 55  Mixed 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                                 NT    1:45.32    5  
     1) Fern, Madeline W17              2) Mosco, Isabella W16            
     3) Gutman, Daniel M16              4) Hrytskiv, Vasyl M17            
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 55                    
 
  1. Hatboro Area YMCA Hurricanes        135   2. Neshaminy Core                       53
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 55                     
 
  1. Neshaminy Core                      115   2. Hatboro Area YMCA Hurricanes         83